Araç Kamerası Modelleri

30.11.2015 15:55:00

Araç Kamerası Modelleri

Aracınız için tercih edeceğiniz kamera sisteminde mutlaka olması gereken bazı özellikler vardır. Yüksek görüntü kalitesi, araç içerisinde kolay monte edilebilir ve kullanışlı olması, bu özelliklerin başlıcalarıdır. Bu nedenle model seçeneklerini gözden geçirirken, sunulan teknik özellikleri göz önünde bulundurmalı ve bu doğrultuda, doğru bir araç içi kamera sistemi tercih etmelisiniz.

Araç kamerası için başlıca teknik ve fonksiyonel özelliklerinin en önemlilerini, kısa ele alalım ve bununla birlikte inceleyeceğiniz modellerde, bu özelliklerin hangi birinin olduğunu, en az ne kadar olması gerektiği gibi şartlarınızı ortaya koyun ve böylece en uygun modeli daha kolay bir şekilde tercih edebilirsiniz.

Bu özelliklerin başlıcaları;

  • Görüntü kaydı gerçekleştirebilir olması
  • Kaydedilen görüntüler için en az 20 GB görüntü depolama alanı sunması
  • Ses kaydı özelliğinin bulunması
  • Kayıt ve kaydedilen video hakkında teknik detayları gösteren bir ekranın bulunması

Sıraladığımız özellikler genel olarak pek çok araç kamera sisteminde bulunan özelliklerdir. Satın almayı düşüneceğiniz modelin yeni ya da eski olması, aynı zamanda ilgili modeli sunan markaya da bağlı olarak, söz konusu teknik ve fonksiyonel özelliklerin kalitesi değişiklik gösterebilmektedir.

Siz, ihtiyaç ve kullanım amacınız doğrultusunda bir araç içi kamerası modeli tercih etmeli, aynı zamanda bütçenizi de göz önünde bulundurarak, en uygun araç kamerası modelini satın almalısınız. Öte yandan, satın alacağınız kameranın monte durumunu da göz önünde bulundurmalısınız. Araç içerisinde kullanmak istediğiniz alana kolay bir şekilde uyumlu olması gerekmektedir.