Araç Kamerası Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

28.11.2015 15:47:00

Araç Kamerası Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Araç kamerası satın alırken dikkat etmeniz gereken pek çok kriter vardır. Bu kriterlerin bir kısmı yapısal olmakla birlikte, bir kısmı ise kameranın sunmuş olduğu teknik özelliklerini içerir. Dolayısıyla yapısal olarak ele alınan kısmı; daha çok kameranın araç içerisinde daha kolay monte edilebilmesi ve de daha önemlisi de araç içerisinde kullanılacak olan alan için uygun boyut ve işlevselliğinin bulunmasını ifade eder.

 

Bir diğer yandan, dikkat edilmesi gereken önemli özelliklerden birisi de şarj süresi ve batarya dayanıklılığıdır. Bu nedenle çoğu zaman oto kayıt kamerası tercih etmeniz daha doğru olur çünkü otomatik olarak kayıt gerçekleştiren araç içi kamera sistemi, araç çalıştığı zaman devreye girer ve ilgili noktadan kayıt işlemini, çevrilmiş olduğu açıya göre gerçekleştirir. Bu, kullanıcı açısından büyük bir kolaylık sağlar.

Araç içi kamera sisteminin teknik özellikleri ise daha çok görüntü ve ses kayıt süreci, öncesi ve bitişini ilgilendiren özelliklerdir. Burada ilgili ses veya görüntü kaydının kaliteli olmasından, uzun süreli kayıt gerçekleştirilebilmesine kadar ki tüm konular; satın alınacak olan kameranın teknik özellikleri ile doğrudan alakalıdır. Araç kamerası fiyatları da sahip olunan yapısal ve teknik özelliklere göre değişmektedir. Bir kamera, araç içerisindeki pek çok alana uygun bir şekilde monte edilebilecek kolaylığı sağlıyor ve oldukça yüksek bir kalitede kaydı, uzun sürede gerçekleştirebiliyorsa, o halde fiyatları standart araç kameralarına oranla daha yüksek olacaktır.