ARAÇ KAMERALARININ TERCİH SEBEPLERİ

28.11.2015 14:32:00

ARAÇ KAMERALARININ TERCİH SEBEPLERİ

 Araç kameraları kullanımıyla ilgili olarak henüz yasal bir zorunluluk bulunmamasına rağmen gün geçtikçe araç sahipleri tarafından araç içi kameraların kullanım oranı artmaktadır. Bu oran artışıyla ilgili olarak yapılan araştırmalar Araç Kameralarının tercih sebeplerinin şu yönde olduğu bilgisini verir.

 

Araç kamerasının çıkış amacı ilk başta seyahat esnasında meydana gelebilecek kaza ve olumsuz durumları kaydetmek olsa da sonrasında araçların güvenliği de bu kameralar ile sağlanmaya başladı. Araç İçi Kameralar park halindeki araçlara zarar vermek isteyen art niyetli kişilere karşı caydırıcı bir etken oldu.
Bir diğer tercih sebebi de araçlar park halinde iken çarpıp kaçan araçların tespiti amacıyla olmuştur. Ancak aracın önünde takılı bulunan ve görüş açısı aracın yalnızca ön kısmını kapsayan bir araç içi kameranın aracın yanlardan ve arkadan aldığı darbelerin tespitini yapmasını beklemek pek de mantıklı değildir.

İşte tam bu noktada üzerinde barındırdığı kamera sayısı fazla olan ve aracın 4 cephesini de gören Araç İçi Kameralar devreye girdi. Araç kamera fiyatları aynı standart özelliklere sahip ürünlerde kaliteden kaliteye farklılık göstermekle birlikte üzerinde bulundurdukları kamera sayısına, hangi boyuttaki SD veya Micro SD kartları desteklediklerine, üzerlerinde gece çekim yapmaya yarayan Lenslerin olup olmamasına ve harici enerjiye ihtiyaç duymadan ne kadar kayıtta kalabildikleri gibi özelliklere göre de fiyat aralıkları değişebilmektedir.

 


araç kamerası